Vykdomi projektai

Tarptautinis eTwinning projektas “Knygos istorija ir raida"

2019 m. spalio mėn. istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Laima Šližytė ir matematikos mokytoja Raminta Sapitavičienė 10-tos ir 11-tos klasių mokinius   pakvietė dalyvauti tarptautiniame eTwinning projekte tema - “Knygos istorija ir raida” (2019 spalis – 2020 balandis), kurio veikloje dalyvausiantys mokiniai sužinos knygos atsiradimo ir raidos istoriją.

Organizuojami 5 projekto etapai, kurie skatins domėtis spaudinių atsiradimo ir raidos istorija. Įvairios veiklos padės susipažinti su viduramžiais taikytomis rašymo technikomis, mokysimės rašyti plunksna, įrišti knygą rankiniu būdu, panagrinėsime ir spausdintos knygos istoriją, knygos raidą LDK (Lietuvoje). Lankysimės muziejuose, ten organizuojamose edukaciniuose užsiėmimuose, kūrybinėse dirbtuvėse, lankysimės knygrišykloje. Įgiję žinių, pasigaminsime knygas. Mokslo metų gale pasiriktomis formomis pristatysime surinktą teorinę medžiagą ir atliktas praktines užduotis.

I etapas. Aptariant projekto tikslus ir uždavinius susipažinome su medžiaga, esančia internetinėje erdvėje. 10 klasės mokinė Ernesta parengė skaidres, kurios supažindino su informacijos perdavimo būdais: nuo pirmų rašto užuomazgų, vadinamų kipų raštu (mazgaraštis) iki pirmos bibliotekos, kurią sudarė molinėse lentelėse užrašyti istoriniai, moksliniai ir religiniai tekstai.

II etapas. Lapkričio mėnesį lankėmės KAVB Senų spaudinių skyriuje, Senos knygos muziejuje. Matyta ekspozicija apima visą knygos istorinės raidos, nuo inkunabulų (XV a. spaudinių) iki XX a. pradžios lietuviškų leidinių kelią.

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Laima Šližytė

I etapo ataskaita Rašto kilmė

II etapo ataskaita Senų knygų muziejus

MEPA 2020 „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“

Europos Parlamento Informacinis biuras Lietuvoje įgyvendina tarptautinį projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, kuriame trečius metus dalyvauja ir mūsų mokykla. Projekto tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi ES priimamais sprendimais ir kasdienėmis aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu.

Programoje „MEPA“ numatytos formaliojo ir neformaliojo ugdymo priemonės. Vykdant šio projekto programą, mokykloje vyks integruotos pamokos, bus organizuojami teminiai renginiai, supažindinantys su ES istorija ir dabartinėmis aktualijomis, su Europos Parlamento veikla. Mokykloje įsteigtas informacinis centras (socialinių mokslų kabinete Nr. 302). Šalia kabineto, trečiame aukšte parengtas informacinis stendas, skirtas Europos Parlamento veiklai pristatyti, bibliotekoje skirta lentyna ES informaciniams leidiniams, skirtiems mokiniams, jaunimui ir visiems besidomintiems ES aktualijomis.

Vyresniosios ambasadorės:
Geografijos mokytoja ekspertė Ilona Urbonienė
Teisės pagrindų vyresnioji profesijos mokytoja Rugilė Paulauskaitė- Pranaitė
Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Laima Šližytė

Nuotrakų galerija

2020.02.03, − 2020.02.28
Vasario mėnesio renginiai

2020.02.14, − 2020.02.28
Knygų paroda “Algimantui Baltakiui-90“