20161013.02016 m. spalio 11 – 12 – 13 dienomis vyko Etninės kultūros savaitės užsiėmimai. Salio 11 dieną 12.00 savaitės organizatorė istorijos mokytoja Laima Šližytė pristatė turiningą programą. Tautinių amatų meistrė Sigita Grigaliūnienė kalbėjo apie tautinį paveldą mūsų aplinkoje, taip pat priminė smulkiuosius amatus, kurių produkcija ir dabar populiari.

Mokiniai aktyviai dalijosi savo prisiminimais ir žiniomis. Dienos užsiėmimus pratęsė Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriaus edukologė Rita Šuopienė ir muziejininkė Laura Lukenskienė supažindinusios su reikiamomis priemonėmis išmokė pasigaminti skudutį. Mokiniai pasigaminę skudutį, muziejininkės Lauros Lukenskienės padrąsinti mokyklą pripildė nuostabių garsų dainuodami sutartines pritardami skudučiais.

Trečiadienio užsiėmimus pradėjo Kauno tautinės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Sodailio“. Folkloro ansamblio vadovas Vilius Marma pasakojo ir demonstravo senovinius liaudies muzikos instrumentus. Mokiniai susidomėję klausė pasakojimo ir žavėjosi skambiais instrumentų garsais. Floristikos vyr. profesijos mokytoja Daiva Kaminskienė dalyvius išmokė iš spalvoto popieriaus juostelių pasigaminti spalvingą paukšteli.

Ketvirtadienį skyrėme baltiškiems simboliams lietuvių mene. Kauno tautinės kultūros centro metodininkė, etninės kultūros mokytoja ekspertė Eglė Vindšienė, supažindinusi su baltiškais simboliais, mokė piešti ir iškarpyti gyvybės medelį, užuolaidėles. Vyr. profesijos mokytojos Gražina Kochanauskaitė ir Giedrė Lieguvienė mokinius mokė pasiūti lino maišelį, ant kurio išsiuvinėjome pasirinktą baltų ženklą.

Visos savaitės metu vyravo kūrybinė nuotaika, draugiškas bendradarbiavimas, saviraiška užpildė popietes. Teorines žinias keitė praktinė veikla amatų dirbtuvėse. Įgytos žinios ir praktika paskatins giliau domėtis unikalia tautos kultūra. Istorijos mokytojos Laimos Šližytės parengta mokinių darbų parodėlė džiugino mokyklos bendruomenę. Aktyviai dalyvavusiems mokiniams Dovilei Apolianskaitei SV-6, Agnei Sinkevičiūtei 10 kl., Neringai Veverskytei F-6, Marijui Pilkiui SV-5, Ivetai Janulytei SV-6, Editai Marcinkonytei 10 kl., Karolinai Blažytei KA-5, Erikai Riliškytei SV-6 buvo įteiktos padėkos.