20161026.02016 m. spalio 26 d. mokykloje įvyko civilinės ir priešgaisrinės saugos pratybos „Administracijos ir darbuotojų veiksmai kilus gaisrui ugdymo proceso metu“, kurių tikslas - praktiškai atlikti mokinių bei personalo evakuaciją, mokyti mokyklos bendruomenę, kaip elgtis mokykloje kilus gaisrui, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą. Jose dalyvavo mokiniai, mokytojai, mokyklos administracijos ir kiti darbuotojai.

Pratybas stebėjo pratybų vertintojų komanda – direktoriaus pavaduotoja, skyrių vedėjai, kūno kultūros mokytojas A.Proscevičius.

Planas dėl tariamojo gaisro aptikimo gamybos korpuse buvo aptartas iš anksto. Profesijos mokytoja G. Petravičienė apie koridoriuje sklindančius dūmus pranešė mokyklos direktorei, kuri priėmė sprendimą evakuoti visą mokyklos bendruomenę iš mokyklos pastato. Išgirdę garsinį nepertraukiamą trijų minučių signalą, mokytojai kartu su mokiniais išėjo evakuacijos keliais į sutartą vietą ir susirinko mokyklos kieme. Po gauto pranešimo, kad gaisras užgesintas, pratybų dalyviai buvo pakviesti į salę pasižiūrėti filmą „Gaisriniai pavojai“.

Pratybos buvo naudingos visiems dalyviams, nes priminė elementarias žinias apie žmonių elgesį gaisro metu ir evakuacijos būdus iš pastato.

Civilinės saugos mokytoja Valentina Kozma