20170113.02017 m. sausio 13 dieną mokykloje paminėta Laisvės gynėjų diena. Tradiciškai 8 val. ryto mokyklos langus nušvietė jauki žvakelių šviesa (mokykla dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“). Po susikaupimo, rimties valandėlės mokiniai ir mokytojai rinkosi į biblioteką, menų ir fizikos kabinetą, kur po trumpo prisiminimo apie tų dienų tragiškus įvykius, apie tai, kokia kiekvienam lietuviui svarbi laisvė, buvo demonstruojamas britų režisieriaus Roberto Mullano filmas „Mes dainuosim“.

Tai kūrinys apie kelių šeimų istoriją, likimą žmonių, sausio 12 – osios vakarą skubėjusių iš Ignalinos, Klaipėdos, Kauno, Medininkų ir kitų Lietuvos miestų, kad galėtų ginti savo šalį Vilniuje, prie Televizijos bokšto ir Parlamento rūmų, pribloškusių pasaulį savo drąsa ir pasiaukojimu. Mokiniai turėjo galimybę patikrinti savo istorijos žinias, pamąstyti apie tai, ar stiprus jų patriotizmo jausmas. Ši diena buvo kupina rimties ir jaudulio, pagarbos visiems žmonėms, kurie kovojo, žuvo, kad šiandien gyventume prasmingai ir laimingai. Mokyklos bendruomenė dalyvavo ir Kauno mieste vykusiuose Sausio 13 – osios renginiuose.

Lietuvių kalbos mokytoja J. Balnienė