20170228.002017 m. vasario 28 d. mokyklos II aukšto fojė eksponuojamos Užgavėnių kaukės. Pirmiausiai reikėtų pasakyti, ką reiškia pačios kaukės. Jos – žmogaus apdangalas iš kurio žmogus turi išlįsti, išvirsti, pakeisti save. Žiemos pabaigos šventės siekia senus pirmykštės žemdirbystės laikus. Atlikdami įvairias apeigas, žemdirbiai turėjo išvaryti žiemos demonus ir pažadinti iš miego šalčio sukaustytą žemę.

Tradicinės Užgavėnių kaukės yra anapusinio pasaulio mitinės būtybės. Tai veido apdangalas, vaizduojantis žmogaus, gyvūno ar fantastinės būtybės galvą. Nuo seno kaukės buvo gaminamos iš medžio, beržo tošies, pakulų, šiaudų, popieriaus, avikailio, vilnų, bulvienojų, senų apyvokos reikmenų, kartais dažomos ryškiomis spalvomis. Užgavėnių kaukės dažnai turi iškreiptą pavidalą: kreiva didelė nosis, keli atsikišę dantys, nevienodo dydžio akys, didelės ausys ir nušepusi ilga barzda.

Visa tai įgyvendino FT- 6 ir F- 6 grupių mokiniai, vadovaujami floristikos vyr. profesijos mokytojų G. Lieguvienės ir D. Kaminskienės.

Buitinių paslaugų skyriaus vedėja V. Bujanauskienė