20170320.002017 m. kovo 20 d. mokyklos bendrabutyje Filmų vakaru prasidėjo aštuntą kartą „Vaikų linijos organizuojama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Psichologas Tomas Vasiliauskas kvietė mokinius pažiūrėti video medžiagos, padiskutuoti bei įsitraukti į aktyvias veiklas.

Kovo 21 dieną psichologė Dalia Vasiliauskienė pamokų metu aptarė patyčių ir laimės ryšį, mokinių klausė, ar laimingi žmonės mėgsta tyčiotis? Kodėl žmonės tyčiojasi? Akcentuota, kad norint būti laimingam, reikia ne kitą žeminti, o pačiam tobulėti.

Kovo 23 dieną 12 valandą I, II gimnazijos klasių ir I kurso mokiniai dalyvavo e-pamokoje „PATYČIOMS – NELIKE“. E-pamokos metu buvo aptartas patyčių mastas, realios kasdieninės situacijos, galimos pasekmės besityčiojančiam ir patyčias patiriančiam asmeniui, mokytojo vaidmuo bei elgesys ir būdai, kaip kovoti su patyčiomis. Pamoką vedė Rimvydas Jurkuvėnas, žingeidus, aktyvus, pozityvus mokymų treneris, vienas iš aktyviausių ir inovatyviausių socialinės iniciatyvos „Kam to reikia?“ praktikų, besivadovaujantis taisykle: “Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su Tavimi“.

E-pamoka buvo tik viena iš „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ veiklų. Mokykloje organizuotas ženklelio kūrimo konkursas tema „Mes prieš patyčias“. Konkurso nugalėtoju tapo vizualinės reklamos gamintojo specialybės mokinys Irmantas Jarulis. RGT-6 grupės mokinių pagamintus ženklelius segėjo ne tik mokytojai, bet ir pamokoje dalyvavę mokiniai.

Šios savaitės metu atliktas anketinis tyrimas „Apklausa apie mikroklimatą grupėje“ padės išsiaiškinti mokinių nuotaikas mokykloje, ar mokytojai padeda įveikti mokymosi sunkumus. Užbaigdama veiklas, mokyklos socialinė pedagogė Nijolė Ganusauskienė pakvietė visus gyventi aktyviai ir be patyčių.

Socialinė pedagogė Nijolė Ganusauskienė