20170324.002017 m. kovo 24 d. mokyklos bibliotekoje vyko renginys, skirtas poeto Just.Marcinkevičiaus kūrybai. Dešimties šio poeto eilėraščių skaitymu pradėjome renginių, skirtų poezijai, ciklą. Pirmąjį eilėraštį perskaitė ir savo mintis apie poeto, vadinamo tautos sąžine,kūrybą išsakė bibliotekos vedėja I.Markauskienė.11 klasės mokinės Erika, Justina, Neringa, Dovilė skaitė pasirinktus Just. Marcinkevičiaus eilėraščius, stengėsi perteikti iš poezijos sklindantį taurumą, dvasingumą.

Drąsiausi renginio dalyviai buvo pakviesti perskaityti ant didelių spalvotų popieriaus lapų per lietuvių kalbos pamokas surašytas mokinių mintis apie tėvynę ir poetą Just. Marcinkevičių.Lietuvių kalbos mokytoja J. Balnienė akcentavo,kad sudėtingoje šių dienų tikrovėje ypač svarbios meilės,gerumo nuostatos, kad kiekvieną dieną turime siekti santarvės,dialogo,susikalbėjimo.Ir mokiniams,ir mokytojams buvo įdomu pasiklausyti,kaip savo eiles skaito pats poetas (žiūrėjome dokumentinio filmo „Vakaras sodams žydint“ ištrauką). Menų mokytoja D.Rimkevičienė užbaigė renginį išreikšdama tikėjimą, kad iš Just. Marcinkevičiaus kūrybos semsimės išminties ir doros ne tik per šventes ir prisidėsime prie to, kad visos tautos mylimo poeto svajonė, jog „po šimto metų (ir dar po šimto...) Lietuva būtų ne tik žemė,vardas,bet ir žmonės,kalba,tradicijos“taptų realybe.

Lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Balnienė