20171010.02017 m. spalio 10 d. mokykloje paminėjome pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Pojūčių teatro aktorės Karolina Žernytė ir Raminta Šniaukštaitė kartu su mokiniais kūrė performansus. Juose be įprastų žiūrovų dalyvauja ir žiūrovai uždengtomis akimis.

Tokiame performanse jautriau patiriamas judesys, prisilietimas, garsas, kvapas, skonis, išgirstamas tekstas, pajuntama atmosfera ir tarpžmogiškas bendravimas. Pojūčių teatre “vaidinimas” įgauna naują prasmę, nes veiksmas skirtas ne vien tik žiūrovo akiai, bet visiems jo pojūčiams. Taip pat “scena” čia reiškia ne vien tik konkrečią fizinę vietą - scena persikelia iš konkrečios vietos į kiekvieno dalyvio sąmonę. Pojūčių teatras kūną paverčia scena, o vaidinimą - stipria dabarties momento patirtimi. Aktorius čia tampa atsidavusiu pojūčių gidu, todėl performanso erdvė tampa epmatiška visiems - ir matantiems, ir nematantiems.

Psichologė Dalia Vasiliauskienė