20170928.0Rugsėjo mėnesio paskutinę savaitę ST- 7(1) ir ST -7 (2) grupių mokinės dalyvavo netradicinėje pamokoje – susitiko su aprangos dizainere, kuri jau daugiau kaip 20 metų gyvena ir kuria Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Buvo įdomu išgirsti, kokių dizaino ir siuvimo gudrybių ji mokėsi Amerikoje. Vilma Marė pademonstravo, kaip modeliuojamas rūbas ant manekeno, kaip jis kerpamas, daigstomas ir siuvamas. Papasakojo apie parodą „Saugos ženklai“ , kuri vykoVilniaus „Židinio galerijoje“, o vėliau   atkeliavo į Kauno tekstilės galeriją „Balta“.

Visi Vilmos Marės kurti drabužiai yra nesudėtingos konstrukcijos, patogūs vilkėti, laisvo silueto, puošti itin gražiai išsiuvinėtais baltiškais švaistiklio, žalčiuko, rombelio, varlytės ar kryželio raštais. Šie raštai įdomūs ne tik dėl vizualinės raiškos, bet ir dėl atlikimo būdo -Pietų Amerikos indėnų tekstilės apdirbimo technikos “mole”, kurią naudoja dizainerė.

Dailės mokytoja Eliutė Žukovskienė