20171020.002017 m. spalio 16–20 dienomis mokykloje vyko Etninės kultūros savaitė. Šie metai – Tautinio kostiumo metai, todėl užsiėmimus pradėjome filmų peržiūra.

Filmai „Lietuvių archeologinis-istorinis kostiumas ir tautinio kostiumo priedai“ 2/2 dalis ir „Lietuvių tautinis kostiumas“ 1/2 dalis mokiniams padėjo susipažinti su penkių etnografinių regionų kostiumais, o įgytas žinias jie įtvirtino atlikdami užduotis, diskutavo apie kostiumo sudedamąsias dalis, spalvas, ornamentus.

Mokinius sužavėjo išvyka į V. Kašinsko, Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto docento studiją. Dailininkas-tapytojas kalbėjo apie lietuvių kultūros proistorę, lietuvių liaudies dainų mitologiją ir lietuvių tautinius raštus. Supažindino su tapybos darbais, atliktais lietuvių mitologijos kontekste.

Etninės kultūros savaitės dalyvius sudomino tautodailininkė G. Giedraitienė, išmokiusi pasigaminti namų puošybos elementą iš lietuviškų pievų žolynų. Tautodailininkė G. Berezun išmokė rišti iš šiaudelių sodo elementą, iš kurių rišamas unikalus šiaudinis sodas. Užsiėmimų metu mokiniai mokėsi vilnos vėlimo: gamino puošnius aksesuarus. Šios technikos mokė mokytoja Laima Šližytė. Aktyviausiai dalyvavo 10 ir 11 klasių mokiniai.

Savaitės metu mokiniai susipažįsta su etnine kultūra, liaudies kūryba, pasisemia teorinių ir praktinių žinių. Liaudies kūryba - tautos kultūros pamatas, prie kurio prisiliečiame jau trečius metus organizuodami Etninės kultūros savaitę.

Istorijos mokytoja Laima Šližytė