20171123.02017m. lapkričio 23 d. mokyklos bibliotekoje vyko ciklo „100 eilėraščių Lietuvai“ renginys, skirtas poetui Maironiui. SV-6, F-6 grupių mokiniai dalinosi ekskursijos Maironio literatūros muziejuje įspūdžiais: ypač įdomu buvo pamatyti poeto butą, kuriame išlikę baldai, paveikslai ir kiti daiktai, turintys įdomią istoriją ir perteikiantys kilnią poeto asmenybę, jo sielos troškimus ir meilę Tėvynei.

Mokiniai perskaitė dešimt poeto eilėraščių („Taip niekas tavęs nemylės“, „Aš norėčiau prikelti“, „Vakaras“ ir kt.), kuriuose dvasiniai, moraliniai žmogaus principai siejami su visuomeniniais idealais, dramatiškas žmogaus atskirumas sujungtas su Tėvynės likimu.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė J.Balnienė apibendrino mokinių pasisakymus, akcentavo, kad Maironio meilė Tėvynei – konkreti, pagrįsta dėmesiu istorijai, kalbai, tautosakai. Bibliotekos vedėja I.Markauskienė surengė poeto kūrinių parodėlę, nuoširdžiai, įtaigiai kalbėjo apie savo, knygų pasaulio žmogaus, santykį su poetu.

Lietuvių k. mokytoja J.Balnienė