2017 m. gruodžio mėn. 7 dieną bibliotekoje vyko literatūrinio ciklo „100 eilėraščių Lietuvai“ renginys,skirtas partizanų ir tremtinių poezijai. Bibliotekos vedėja Ina Markauskienė į susirinkusius mokinius ir mokytojus kreipėsi Adelės Dirsytės „ Maldų knygelės “ žodžiais : „Kiekvienas išsivaduojamasis karas yra šventas <...>. Viešpatie Dieve,priimki mano kančias : nuovargį, paniekinimus, ilgesio ašaras, alkį ,šaltį,,visas dvasios negalias,mano pastangas už tėvynės laisvę“. SV/F-6, AK-7 grupės mokiniai skaitė tremtinių ir partizanų eilėraščius, kuriuose asispindėjo nepalaužiama lietuvių tautos meilė tėvynei,artimiesiems. Mokytoja Jūratė Balnienė pasidalino mintimis,kurios kilo perskaičius Bernardinų puslapyje „Kultūros pokalbiai“ išspausdintą straipsnį „Trys šimtai širdies dūžių“, papasakojo apie sukrečiančią menininko Kosto Bogdano instaliaciją „Skaičiavimas iki 300 000 tūkstančių“, padedančią šių dienų jaunimui suvokti trėmimų laikotarpio tragiškumą.Klausėmės partizanų dainų įrašų, žiūrėjome skaidres, ir daugelis turbūt susimąstė apie savo artimųjų patirtas kančias , nes girdėjome ir tebegirdime senelių pasakojimus ape jų išgyventą siaubą.Renginio pabaigoje pažiūrėjome filmo „Laisvės kaina“ nedidelę ištrauką.Kalbėjimas apie šį tragišką Lietuvos istorijos laikotarpį sukrečia, nes suvoki, kad statistika,knygos, istorijos paminklai, filmai, žmonių pasakojimai nėra tik siaubą keliančios pasakaitės, o tikra istorija žmonių,perėjusių tikrą pragarą.Pagarba tragiškai savo tautos istorijai - tai nedidelis,bet visiems mums labai svarbus indėlis minint Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį . Renginį kuravo , padėjo jį organizuoti ir su savo mokiniais dalyvavo bendrojo lavinimo skyriaus vedėja Vita Stankevičienė.

Lietuvių kalbos mokytoja J.Balnienė