20170111.02017 m. sausio mėn. 11 dieną bibliotekoje vyko literatūrinio ciklo „ 100 eilėraščių Lietuvai“ renginys „Lietuvininkais mes esam gimę“.Tradiciškai renginį pradėjo bibliotekos vedėja I.Markauskienė primindama, koks svarbus Mažosios Lietuvos indėlis į Lietuvos kultūrą : pirmoji lietuviška knyga, pirmą kartą į lietuvių kalbą išversta Biblija, sudaryta pirmoji lietuvių kalbos gramatika, pirmieji lietuviškos grožinės literatūros kūriniai.

Lietuvių literatūros mokytoja metodininkė J.Balnienė kalbėjo apie lietuvininkus M.Mažvydą, K.Donelaitį, Vydūną, savo pasakojimą papildė režisieriaus S. Noviko dokumentinio filmo „Mažosios Lietuvos palikimas“ ištraukomis , su renginyje dalyvavusiais mokiniais diskutavo apie žymiųjų lietuvininkų darbų unikalumą ir vertę , atkreipė dėmesį į mažiau žinomus, bet labai įdomius istorijos, literatūros faktus. Šis renginys - tai mokyklos mokinių ir mokytojų pastanga prasmingai pasitikti Lietuvos šimtmetį ir stiprinti pasididžiavimą savo valstybe, jos kultūra ir istorija.

Lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Balnienė