20180215.02018 m. vasario 15 d. mokyklos didžiojoje salėje vyko renginys "Lietuvos Respublikos Didieji. Sąjūdžio poetas, laisvės šauklys Kęstutis Genys“, skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui. Nuskambėjus G.Jautakaitės dainai „Viešpaties lelija“ (kūrinį atliko SV-6 gr.mokinė J.Jančiūnaitė ), mokytojus ir mokinius su visai Lietuvai svarbia švente pasveikino mokyklos direktorė Sniega Marčiukaitienė.

Renginio vedėja V.Eizentaitė (SV-6 gr.) trumpą įžangą baigė mintimi,kad kiekvienai kartai ši šventė yra kitokia. Skambant Monique dainos “Nauja istorija” įrašui , dvyliktokės Dovilė, Karolina kalbėjo apie jaunimo požiūrį į laisvę, apie jo indėlį į geresnės , stipresnės, vieningesnės Lietuvos kūrimą. Dokumentinio filmo “ Vasario 16-osios signatarai” (rež. Just. Lingys) ištrauka priminė , kokia neišmatuojama Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės akto svarba kuriant demokratinę valstybę, apie lietuvių iškilių asmenybių pasiaukojimą ir drąsą kovojant už Lietuvos laisvę.Bibliotekos vedėja Ina Markauskienė jautriai,subtiliai kalbėjo apie aktoriaus , poeto , laisvės šauklio kūrybą, didžiulį indėlį kovojant už Lietuvos nepriklausomybę.Dvyliktokės Neringa, Erika, Dovilė apibūdino šio nepaprastai mylėjusio Lietuvą žmogaus asmenybę, skaitė jo eiles, kupinas sielvarto ir tikėjimo,   liudijančias apie tai , kad Kęstutis Genys neveltui vadino save “ literatūros partizanu”. Gyčio Paškevičiaus dainą “Mano kraštas” nuostabiai atliko J.Survilaitė (AK-7 gr.mokinė).Renginio vedėja Violeta gražiai apibendrino visų mintis,pakvietė “atlikti reviziją” savo širdyje – paklausti savęs,ar esame pasiryžę tikėti,mylėti,kurti.Pasakėme vieningą garsų “Taip”, ir apie tai primins visų šioje šventėje dalyvavusių mokinių ir mokytojų nuotrauka.

Lietuvių kalbos mokytoja J.Balnienė ir menų mokytoja D.Rimkevičienė