20180322.02018 m. kovo 22 d. minėjome Pasaulinę Žemės dieną. Į renginį pakvietėme Valstybinės miškų tarnybos pareigūnę V. Juodaitienę, kurią gausiai susirinkusiems mokiniams ir mokytojams pristatė fizikos mokytojas metodininkas A. Petraitis.

9, 10, 11,12 klasių mokiniai klausėsi pasakojimo apie Lietuvos miškų būklę, jiems kylančius pavojus (vėjus, uraganus, gaisrus, ligas ), medžių įvairovę (miškuose auga ne tik mums žinomos eglės ir pušys, bet ir juodalksniai, skroblai, bukai ir kt.), pažiūrėjome medžių sėklų pavyzdžius. Kovo 21 d. – Pasaulinė miškų diena, jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į miškų – vieno iš svarbiausių Lietuvos gamtos turtų – svarbą. Prisiminėme, kad miškai užima trečdalį planetos, kad juose gyvena pusė mokslui žinomų organizmų. Lektorė ypač akcentavo tai, kad miškas švelnina klimatą, grynina orą, saugo nuo potvynių ir erozijos, kad Lietuvos miškų žalieji plotai – svarbi mūsų gimtojo krašto kraštovaizdžio dalis . Kartu su lektore V. Juodaitiene minėme mįsles, domėjomės Lietuvos gamtos apsauga, žiūrėjome, kiek daug augalų yra įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą. Kovo 22 d. – Pasaulinė Vandens diena, prisiminėme įdomius faktus apie Lietuvos vandens telkinius : didžiausia Lietuvos upė Nemunas per Lietuvą teka 359 kilometrus, upėse yra 1000 salų, Virvytės upėje yra 11 hidroelektrinių, Drūkšių ežeras –pats didžiausias Lietuvoje. Lektorė mielai atsakė į biologijos vyresniosios mokytojos M.Pavilonytės klausimus. Direktorės pavaduotoja ugdymui S.Vyšniauskaitė apibendrino renginį, priminė, kad jis yra gražus konferencijos, vykusios mūsų mokykloje, tęsinys. Svarbu, kad kiekvienas galime prisidėti prie gamtos tausojimo atlikdami mažus, bet labai svarbius darbus – rūšiuoti atliekas, taupyti popierių, elektrą, vandenį, pasistengti, kad namų durys ir langai būtų sandarūs. Rūpintis gamta privalome kiekvienas.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė J.Balnienė