20190507.00Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Mokyklos lietuvių kalbos mokytojos J.Balnienė, R. Boreikienė, D. Šalčiuvienė su savo mokinėmis (PK-7gr.; 9 kl.; AK-8gr. ) šią dieną paminėjo renginiu ,,Lietuviško žodžio skambesys“.

Mokiniai varžėsi, kas geriau prisimins ir atskleis lietuviškos spaudos draudimo kelią žiūrėdami filmuotą medžiagą ,,Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas 1864 -1904 m.“, ir įrodė, jog per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda augo, nors lietuviai buvo persekiojami ir baudžiami, kad jie pamažu pradėjo suvokti savo tautybę, pradėjo gerbti kalbą, kuria kalbėjo, vertinti kultūrą, kurią iki tol vadindavo mužikiška.

Mokiniai klausėsi lietuviškų eilių, patys bandė kurti. ,, Aš šypsausi, kai regiu žydintį medį, žaidžiantį vaiką, skrendantį paukštį, plaukiančius rugius. Tuomet mano širdis prisipildo meilės ir dėkingumo kūrėjui, jog man lemta tai matyti, jausti ir girdėti. O jei kartais ir atslenka nerimo šešėlis, gera žinoti, jog pro pilką niūrų debesį vis vien kažkada pasirodys saulė.“- tokiais pačios sukurtais žodžiais mokytoja D. Šalčiuvienė užbaigė pamoką.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė D.Šalčiuvienė