20200309.02020 m. kovo 09 d. mokykloje vyko renginys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30- mečiui. Kas esame? Kas mus sieja? Kokiu keliu ėjome, kad tėviškė virstų tėvyne, o tėvynė - valstybe? Su šia svarbia, visus sutelkiančia švente pasveikino mokyklos direktorė Sniega Marčiukaitienė, Seimo narys Lauras Stacevičius.

Labai mieli svečiai, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai, apžvelgė svarbiausius Lietuvos istorijos tarpsnius: juodasis ir baltasis metraštininkai aiškinosi, kas svarbesnis – faktas ar žmogus. O tų faktų, pasirodo, daugybė: iš vakarų grėsmingai blykčiojo kryžiuočių kalavijų plienas, šiaurėje rikiavosi kalavijuočių gretos, o už jų jau stovėjo mongolų totorių ordos. Į tuos laikus nukėlė ir vaikinų ansamblio „ 6+“ ir vadovo Rolando Daugėlos atliekama daina „Eina garsas prūsų žemėn“. Į sceną žengė vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas, garsiai pareikšdamas: „Esu valdovas ir darysiu viską, kas mano dievui - Lietuvai - naudinga. “Didikas Radvila Rudasis , sukilėlių vadas Antanas Mackevičius, Lietuvos partizanai, tremtiniai ir daugybė kitų tautos didvyrių priminė niokotą, degintą, traiškytą Lietuvos istoriją. Už širdies griebiančios vaikinų ansamblio atliktos dainos „Ir prisimena jie viską“, „Lietuvos broliai į karą jojo“, „Tilžės miestely“, „Marš marš kareivėliai“ priminė ne tik mūsų senelių, prosenelių patirtas kančias, bet ir didžiulę dvasinę stiprybę. Apie tai liudijo ir merginų smuiku ir pianinu atliekami muzikos kūriniai. 1990- ųjų kovo 11-ąją pasaulis sužinojo, kad Lietuva – laisva. Džiaugiamės tuo ir didžiuojamės. Neatsitiktinai šios nuostabios šventės scenarijaus autorė lietuvių kalbos mokytoja Danutė Šalčiuvienė renginio pabaigai skyrė poeto Just. Marcinkevičiaus poemos „ Mindaugas‘‘ pagrindinio veikėjo žodžius „O gal tėvynę reikia visą laiką / Lipdyt ir kurti, kurti ir lipdyt?/ Nes jei sustoji tik – jinai ir miršta“. Tėvynę turime kurti kiekvienas. Savo darbais, svajonėmis, pagarba jos istorijai.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Balnienė

Renginių nėra