20161115.02016 metų lapkričio 15 dieną Šiaulių profesinio rengimo centre vyko respublikinis mokinių savivaldos forumas ,,Ką tau reiškia dalyvavimas savivaldoje?“. Šiame renginyje dalyvavo aktyvūs, motyvuoti, neabejingi mokyklos gyvenimui mokiniai: Viktorija Ribikauskaitė (10 klasė), Darius Ragauskas (SV – 6 gr.), Ernestas Lužeckas (SV – 6 gr.), Ingrida Butkutė (AK – 6 gr.), Raminta Liutkutė (AK – 6 gr.), Greta Solė (AOT – 5 gr.). Mokinius į forumą lydėjo profesijos mokytoja ekspertė Dalia Rimkevičienė.Diskutavome apie mokinių savivaldos reikšmę bei funkcijas. Dalyviai užduotis atliko panaudodami „Pasaulio kavinės principo“ metodą. Šiame forume mokiniai teikė pasiūlymus, kaip gerinti mokinių savivaldos funkcijas bei kaip jas integruoti ne tik į bendrojo lavinimo procesą, bet ir į profesinį mokymą. Forumo dalyvius pasveikino ir mintimis apie mokinių aktyvumo svarbą mokyklos veikloje pasidalino Šiaulių PRC direktorius Saulius Dargužas. Šiaulių universiteto studentai papasakojo apie universiteto studentų atstovybę, jos darbus ne tik švietimo srityje, bet ir miesto savivaldoje.

Tikimės, kad šiame forume įgyta patirtis padės mokiniams aktyviau dalyvauti mokyklos savivaldoje.

Žurnalistų būrelio vadovė Jūratė Balnienė