20170302.02017 m. kovo 2 d. Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko profesinių mokyklų mokinių tarybos posėdis-seminaras „Vertybėmis grįsta asmeninė ir tarpasmeninė lyderystė“, kuriame dalyvavo socialinė pedagogė Nijolė Eglė Ganusauskienė ir II gimnazijos klasės mokinė Viktorija Ribikauskaitė. Jaunųjų lyderių stovyklos tęstiniame seminare aktyviausi mokiniai ir inovatyvūs mokytojai tobulino bendrąsias ir specialiąsias kompetencijas.

Šv. Ignaco Lojolos kolegijos lektorė Ilona Lukoševičiūtė-Noreikienė dalyviams aiškino, jog lyderis, pasižymintis kūrybiniu mąstymu ir verslumu, yra tikras lyderystės pavyzdys. Asmeninis tobulėjimas - tai sąmoningas savęs suvokimas ir nuolatinis kūrimas, o tarpasmeninė lyderystė – gebėjimas skirti žmonių nuotaikas, temperamentą, motyvaciją, troškimus, daryti poveikį siekiant bendro tikslo, motyvuojant, įkvepiant keistis ir veikti atsakingai bei efektyviai.

Vėliau jaunieji lyderiai, mokytojai, asociacijos veiklų koordinatoriai prie apskrito stalo diskutavo apie jaunųjų lyderių stovyklą. Gaila, kad pritrūko laiko nutarti, koks bus būsimos stovyklos tikslas, kokie uždaviniai ir, žinoma, dalyvių lūkesčiai. Tai mūsų namų darbai, kuriuos turėsime atlikti kiekvienas savoje mokykloje su mokinių savivaldos atstovais ir aktyviausiais mokiniais.

Socialinė pedagogė Nijolė Eglė Ganusauskienė