20171121.002017 m. lapkričio 21 dieną lankėmės Maironio lietuvių literatūros muziejuje. SV-6, AK-6, PK-6, AKT-6 grupių mokiniai, lietuvių kalbos mokytojos metodininkės J.Balnienė, V.Stankevičienė, menų mokytoja ekspertė D.Rimkevičienė lankėsi Maironio memorialiniame bute, kuriame esantys senoviniai baldai, puošnūs laikrodžiai, skulptūros, paveikslai, knygos priminė laikus, kai poetas sėdėdavo pasirėmęs ranka, žvelgdavo į Rotušės aikštę, taisydamas gimusį posmą.

Muziejaus gidė įdomiai pasakojo ne tik apie poeto asmenybę, kūrybą, bet ir apie to meto kultūrinį gyvenimą. Turėjome galimybę pamatyti dailininko T. Daugirdo pieštus svetainės ornamentus, Art Deko stiliaus piešinius, ankstyvojo Rokoko stiliaus dekorą. Muziejaus mansardoje žiūrėjome parodą „Rytoj bus per vėlu“, skirtą rašytojui ir dramaturgui A.Gustaičiui. Nusileidę į požemio galerijos erdves,sužinojome kelis šimtmečius trukusią garsaus pastato istoriją. Pamatėme ir skulptoriaus G.Jokūbonio paminklą Maironiui , prie Arkikatedros bazilikos fasado prisišliejusį Maironio antkapį-mauzoliejų (architektas S.Kudokas). Ši ekskursija praturtino literatūrinių ir kultūrinių žinių bagažą, dovanojo daug įspūdžių ir malonaus bendravimo akimirkų, kurios padeda pažinti vieniems kitus ir susidraugauti .

Lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Balnienė