• Svarbiausi dalykai akimis nematomi, o didžiausi stebuklai telpa delne...

• Mes negalime pakeisti praeities, bet galime apmąstyti jos pamokas

Žiemos priėmimas

Nuo 2021 m. vasario mėn. 3d. – 15d. vyksta priėmimas į Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklą. Norintieji įgyti ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo specialybę ( pagal pirminio ir tęstinio mokymo programas) prašymus kviečiame registruoti per LAMA BPO sistemą. https://profesinis.lamabpo.lt

Mokymo sutarčių sudarymas su pakviestaisiais mokytis 2021 m. vasario 18d. – 19d.

20180919.02018 rugsėjo 19 d. Kauno Paveikslų galerijoje vyko mokytojos ekspertės D. Rimkevičienės estetikos pamoka „Estetinis ir dvasinis asmenybės ugdymas“. AKT – 7 ir AKT – 8/ gr. mokiniai aplankė parodas „Kūrybos briaunos. Adomo Galdiko (1893 – 1969) retrospektyva“ ir „Nukirstas miestas.

Persodintas žmogus“. Mokytoja supažindino su A. Galdiko, universalaus XX a. menininko, darbais, kuriems įtakos turėjo įvairios meno kryptys. Vaikščiodami po galerijos sales pastebėjome, kad šio menininko kūriniams būdingas cikliškumas, tarsi atkeliavę iš XIX a. šventųjų, lietuviškojo peizažo motyvai atkartojami kūriniuose. Dalyvaujantiems pamokoje ypač svarbi pasirodė menininko mintis, išsakyta pirmojoje ARS parodoje: „Užuojauta tiems, kurie net nemurmėdami prisitaiko nusistovėjusiam skoniui. Nemaloniai esam nustebę matydami, kaip pataikaujama įvairioms, su menu nieko bendro neturinčioms idėjoms...“ Supratome, kad šių dienų mokiniui taip pat svarbu atpažinti tikrąjį meną, nes tik toks menas gali ugdyti asmenybę. Tokio meno pavyzdys – parodos pagrindinis akcentas – per karus ir sovietmetį muziejaus fonduose išsaugotas monumentalus dekoratyvinis pano „Lietuva“, sukurtas 1937 m. pasaulinei parodai Paryžiuje ir laimėjęs GrandPrix.

Paroda „Nukirstas miestas – persodintas žmogus“ kvietė kalbėtis apie medžius ir žmones. Pokalbio kontekstas aštrus – Lietuvos miestuose naikinami brandūs medžiai. Mokytoja akcentavo, kad ši paroda kalba ne tik apie gamtosaugos problemas, bet ir apie pavojingą žmogiškųjų vertybių nykimą. Ši paroda – projekto „Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų“ idėjinis branduolys, ji kviečia susimąstyti apie savo santykį su tuo, kas žmogui gyvybiškai svarbu.

Dalyvavę šioje pamokoje AKT – 7 ir AKT – 8 gr. mokiniai turėjo galimybę diskutuoti apie meno įtaką, svarbą, apie būtinumą ugdyti asmenybę pasitelkiant meną.

Muzikos ir meninio ugdymo mokytoja ekspertė Dalia Rimkevičienė

2021.01.20, − 2021.02.05