Biudžetinė įstaiga, V. Krėvės pr. 84, LT-50385 Kaunas, tel./faks. (8 37) 31 05 19; el.p. mokykla(@)kbpvm.lt, kodas Juridinių asmenų registre 111964378; darbo laikas I-IV nuo 8 iki 16:30 val, V iki 15:45

20160907.02016 m. spalio 5 d. Kauno buitinių paslaugų mokykla kartu Kauno klinikų kraujo centru kviečia ne tik pasveikinti savo mokytojus, bet taip pat tapti kraujo donorais.

Kraujo donorystė – tai vieno žmogaus galimybė padaryti gera kitam žmogui ar net išgelbėti jo gyvybę, neaukojant tiek jau ir daug – tik šiek tiek kraujo.

Kodėl kraujo donorystė yra naudinga?

• Buvimas kraujo donoru pagerina širdies sveikatos būklę. Kraujo davimas pagerina bendrą jūsų širdies ir kraujagyslių sistemos būklę. Padidėjęs geležies kiekis kraujyje padidina tikimybę susirgti širdies ligomis, tuo tarpu reguliarus kraujo davimas, ypač vyrams, padeda sumažinti geležies kiekį kraujyje. Tai gali sumažinti tikimybę patirti širdies smūgį iki 88%. Be to, reguliarus kraujo davimas gali iki 33% sumažinti tikimybę patirti kitas rimtas širdies ir kraujagyslių sistemos problemas, pavyzdžiui, insultą.
  • Pagreitina naujų kraujo ląstelių gamybą. Praradęs kraujo, donoro organizmas iš karto pradeda užpildyti jo vietą. Po 48 valandų nuo kraujo davimo kaulų čiulpai pradeda gaminti naujas ląsteles, o visos prarastos ląstelės yra pilnai pakeičiamos dviejų mėnesių laikotarpyje. Taigi, kraujo davimas skatina naujų ląstelių gamybą, o tai savo ruožtu padeda jūsų organizmui išlikti sveikam.
  • Sudegina kalorijas. Reguliarus kraujo davimas gali pagerinti jūsų fizinę būklę. Davę 450 ml kraujo sudeginate 650 kalorijų.
  • Pagyvenusiems žmonėms padidina gerovės pojūtį. Dauguma pagyvenusių žmonių, turinčių gerą sveikatą, sako, kad reguliariai duodami kraujo jaučiasi atsigavę ir gyvybingesni.
  • Sumažina vėžio tikimybę. Duokite kraujo, kad sumažintumėte riziką susirgti vėžiu. Reguliarus kraujo davimas yra siejamas su sumažėjusia kepenų, plaučių, gaubtinės žarnos, skrandžio ir gerklės vėžio tikimybe. Rizika mažėja priklausomai nuo to, kaip dažnai donorai duoda kraujo.
  • Nemokamas sveikatos patikrinimas. Šalia visų jau išvardytų privalumų, donorui  nemokamai atliekamas sveikatos patikrinimas. Jiems pamatuojamas kraujo spaudimas, atliekamas hemoglobino lygio nustatymo testas bei medicininis patikrinimas. Taip pat ištiriama, ar donoras neserga rimtomis kraujo ligomis. Jei atsakymas teigiamas, donorui iš karto konfidencialiai apie tai pranešama.

Ko reikia, norint prisijungti prie šios kilnios akcijos?

1. Geros nuotaikos.
  2. Asmens dokumento.
  3. Sverti ne mažiau, nei 50 kg.
  4. Būti nuo 18 iki 65 metų amžiaus.

KADA? 2016-10-05, nuo 10:00 iki 14:00

KUR? Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje (V. Krėvės pr. 84, Kaunas) II aukšto foje.

Projektų vadovė Neringa Lenčiauskaitė

2018.10.19,
Kibernetinio saugumo diena

2018.10.20, 10:00-12:00