Biudžetinė įstaiga, V. Krėvės pr. 84, LT-50385 Kaunas, tel./faks. (8 37) 31 05 19; el.p. mokykla(@)kbpvm.lt, kodas Juridinių asmenų registre 111964378; darbo laikas I-IV nuo 8 iki 16:30 val, V iki 15:45

20180526.02018 gegužės 9 d. Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje vyko Europos dienos paminėjimas. Šie metai skirti prisiminti Europos kultūros paveldą. Minėdami Europos dieną parengėme turiningą ir įdomią programą.

Trečios pamokos metu, žiūrėdami 12 kl. mokinių parengtas skaidres, prisiminėme įdomiausius Europos kultūros paveldo objektus. Medžiagą parengė Neringa Veverskytė (F 6 gr.), Raminta Pakštytė (AK 6 gr.), Elžbieta Novikovaitė (AK 6 gr.) Skaidrėse atsispindėjo pasirinktų ES valstybių kalba, religija, architektūra, dailė, skulptūra, muzika. Pamokoje dalyvavę mokiniai pasitikrino turimas žinias atlikdami užduotį: priskirdami kultūros pasiekimus ES valstybėms.

Po pamokos persikėlėme į II a. fojė ir pratęsėme užsiėmimą piešdami. Gimnazijos klasių mokiniai, pasiskirstę grupelėmis, piešė pasirinktos ES valstybės žinomus kultūros objektus. Geriausiai sekėsi PK 7 grupės mokiniams.

Antrą dienos dalį praleidome renginyje, kurį organizavo Kauno Europe Direct informacijos centras ir V. Kudirkos viešoji biblioteka. Mokyklai skirtą palapinę dekoravome iškarpytais 6 Europos valstybių, kūrusių ES (EEB) kultūrinių vertybių karpiniais, vizualinės reklamos gamintojų specialybės mokiniai demonstravo ženkliukų gamybos procesą. Ženkliukai buvo dekoruojami kultūrinių objektų , 2004 m. kartu su Lietuva įstojusių į ES nuotraukomis. Europos dienos minėjime ir informacijos mugėje dalyvavę mokiniai susipažino su dalyvavusių organizacijų vykdoma veikla. Renginio dalyviai galėjo pasigaminti ženkliukus, išbandyti trafaretus, dalyvauti viktorinose, žaidimuose, laimėti prizus. Renginio metu klausėmės įspūdingo koncerto. Mokiniai džiaugėsi turiningai praleista diena.

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Laima Šližytė

2018.12.05, − 2018.12.19