Biudžetinė įstaiga, V. Krėvės pr. 84, LT-50385 Kaunas, tel./faks. (8 37) 31 05 19; el.p. mokykla(@)kbpvm.lt, kodas Juridinių asmenų registre 111964378; darbo laikas I-IV nuo 8 iki 16:30 val, V iki 15:45

20180530.0Maisto sauga

2018 m. balandžio mėn. profesijos mokytoja Lauryna Gailiūnienė 10 kl. mokinius supažindino su reikalavimais maisto saugai. Šiais laikais maisto sauga kelia vis didesnį susidomėjimą ne tik ES valstybėms, bet ir visuomenei. Pamokos metu aiškinomės kas yra maisto sauga. Diskutavome apie saugaus maisto reikšmę, žmogaus kokybiškam gyvenimui, sveikatai.

Mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos Respublikos institucijomis, kurios tiesiogiai tikrina maisto saugą. Mokytoja Lauryna pristatė principą: „ nuo lauko iki stalo“, parodė kelis edukacinius filmukus nagrinėjama tema. Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Laima Šližytė pristatė ES informacinius leidinius, straipsnius apie maisto saugą. ES teisės aktais yra nustatytos griežtos tam tikrų produktų ženklinimo taisyklės, kad būtų apsaugota vartotojų sveikata. Domėjomės Europos Bio spaudo naudojimo reikšme. Nuo 2012 m. liepos 1 d. jis būtinas visoms pakuotėms ir pagal atitinkamus ES įstatymus gaminamiems ekologiškus produktus. Mokiniams priminėme, kad kiekvieno iš mūsų pareiga domėtis maisto sauga. Mokiniai atliko praktinę užduotį, kurios tikslas buvo diskutuojant atsakyti į iškilusius klausimus.

Mokytojos Lauryna Gailiūnienė, Laima Šližytė

Vertybės

2018 m. balandžio mėn. Etikos mokytoja Danguolė Kaselytė su 10 kl. mokiniais diskutavo apie vertybes. Žmogaus vertybių pasaulis labai įvairus. Kiekvienas iš mūsų vertiname dalykus, kurie atitinka mūsų poreikius, kuriuos branginame, dėl ko labiausiai jaudinamės, kam skiriame daugiausia laiko, pastangų. Tai kas žmogui yra vertinga ir yra vertybė. Tokios vertybės kaip saugumas, pagarba, laisvė, meilė, tėvynė, šeima yra svarbios visai žmonijai. Kad galėtume gyventi jomis vadovaudamiesi turime laikytis tam tikrų moralinių normų, elgesio taisyklių. Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Laima Šližytė mokiniams priminė Lietuvos Respublikos konstitucijos, JT, ES teisės aktus užtikrinančius Žmogaus teises, lygias galimybes. Lietuvos Respublikos ir tarptautinių institucijų įstatymai, visuomenei užtikrina galimybę gyventi vadovaujantis vertybėmis kurioms susiformuoti padeda išsilavinimas, šeima, visuomenė.

Mokytojos Danguolė Kaselytė, Laima Šližytė

Karjera

2018 m. gegužės mėn. PK-7 gr auklėtoja, profesijos mokytoja Rūta Rutkauskienė pravedė užsiėmimą paskatinusį 11 kl. mokinius pamąstyti apie karjerą. Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Laima Šližytė priminė ES laisves: laisvas asmenų judėjimas, laisvas prekių judėjimas, laisvas paslaugų judėjimas, laisvas kapitalo judėjimas. Šios keturios laisvės užtikrina karjeros galimybes ES valstybėse. Kalbėjomės apie karjeros galimybes. Susipažinome su informaciniais leidiniais. Mokiniai dalijosi savo šeimų ir draugų gyvenančių ES valstybėse, profesine patirtimi. Mokytoja Rūta pasidalijo prisiminimais apie savo karjeros kelią. Užsiėmimui žaismingumo suteikė piešiamas karjeros medis. Mokinai prisiminė pradinę mokyklą, pirmą mokytoją, mėgstamus užsiėmimus, taip pat pagrindinę mokyklą, buvusių mokytojų išsakytas mintis, idomiausias pamokas. Diskutavome, kiek įgytos žinios ir patirtis įtakojo renkantis specialybę. Kalbėjomės apie būtiną kalbų mokėjimą toleranciją, planuojant karjerą kitose ES valstybėse.

Mokytojos Rūta Rutkauskienė, Laima Šližytė

Europos egzaminas.

2018 m. gegužės 10 diena gimnazijos klasių mokiniai rašė Europos egzaminą. Europos egzaminas – tai žinių apie Europos Sąjungą patikrinimo konkursas. Šiame konkurse gimnazijos klasių mokiniai dalyvauja nuo 2011 metų. Rengdamiesi egzaminui 10, 12 klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Pačios keisčiausios sąjungos istorija“, kuriame pasakojama, kaip buvo sukurta ES, kokios yra mūsų bendros vertybės. Domėjosi ES parlamento veikla, priimamais sprendimais. Testą rašė 40 mokinių. Geriausių rezultatų pasiekė Raminta Pakštytė AK-6 gr., Karolina Pilitauskaitė 10 kl., Tomas Pileckas 10 kl., Karolina Narkevičiūtė PKT-7 gr., Samanta Balčiūtė 10 kl.

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Laima Šližytė.

2018.12.05, − 2018.12.19
Gruodžio mėnesio renginiai