Viešoji įstaiga, V. Krėvės pr. 84, LT-50385 Kaunas, tel./faks. (8 37) 31 05 19; el.p. mokykla@kbpvm.lt, kodas Juridinių asmenų registre 111964378; darbo laikas I-IV nuo 8 iki 16:30 val, V iki 15:45

  • Svarbiausi dalykai akimis nematomi, o didžiausi stebuklai telpa delne...

  • Ne jėga, o atkaklumas nulemia didelių darbų įvykdymą

  • Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų

  • Kiekvienas, kuris nustoja mokytis, pasensta

  • Mes negalime pakeisti praeities, bet galime apmąstyti jos pamokas

Žiemos priėmimas

Nuo 2021 m. vasario mėn. 3d. – 15d. vyksta priėmimas į Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklą. Norintieji įgyti ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo specialybę ( pagal pirminio ir tęstinio mokymo programas) prašymus kviečiame registruoti per LAMA BPO sistemą. https://profesinis.lamabpo.lt

Mokymo sutarčių sudarymas su pakviestaisiais mokytis 2021 m. vasario 18d. – 19d.

20191002.0Mokykla dalyvauja edukaciniame projekte „Kultūrų ratas“, skirtame mokinių pilietiniam švietimui. Projekto tikslas – ugdyti tautinę savimonę ir tautinę toleranciją, puoselėti ir skleisti daugiakultūrinį Lietuvos paveldą. Projekto uždaviniai: supažindinti mokinius su tautinių mažumų savitumu, tradicijomis, kultūra, ugdyti mokinių socialinius įgūdžius.

 2019 rugsėjo 19 d. 9 klasės mokiniai ir mokytoja Rūta Tamošiūnienė kūrė edukacinio projekto „Kultūrų ratas“logotipą, atspindintį Lietuvos tautinių mažumų įvairovę.

Antrasis edukacinio projekto „Kultūrų ratas” etapas - 2019 m. rugsėjo 23 d. vykusi 9 klasės mokiniams skirta integruota matematikos ir anglų kalbos pamoka apie karaimų bendruomenės savitumą ir istoriją. Iš mokytojos R. Šekienės anglų kalba paruošto pristatymo mokiniai sužinojo, kad karaimai Lietuvoje gyvena daugiau kaip 600 metų, kad tai yra viena iš pirmųjų istorinės Lietuvos etninių bendruomenių, kurią iš Krymo atkėlė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas ir įkurdino Trakuose. Sužinojome, kad karaimai buvo apgyvendinti šiaurinėje miesto dalyje, kad Vytautas skyrė jiems žemės ir sudarė iš jų  pilies  apsaugos gvardiją. Mokiniams ypač paliko įspūdį tai, kad galu į Karaimų gatvę stovinčiuose namuose – trys langai, nes pagal legendą vienas – Dievui, kitas – Vytautui, trečias – sau. Kitas įdomus faktas, kad karaimų kalba priklauso tiurkų kalbų grupei ir iki šiol tebevartojama bei įrašyta į UNESCO pasaulio nykstančių kalbų sąrašą. 250 žmonių vienijanti Lietuvos karaimų bendruomenė daugeliui lietuvių būtų nežinoma, jei ne Trakai ir kibinai. Matematikos mokytoja R.Sapitavičienė supažindino mokinius su originaliu kibinų receptu, padėjo jiems tiksliai apskaičiuoti produktų kiekį.

2019 m. rugsėjo 24 d. mokyklos maisto ruošimo klasėje pažintį su karaimų kulinariniu paveldu pradėjo mokytoja ekspertė D. Rimkevičienė, kuri mokiniams paaiškino, kad savitą šios tautos valgiaraštį formavo religija, kalendorinės šventės ir svarbiausi žmogaus gyvenimo įvykiai. Vienas iš garsiausių, plačiai, ne vien karaimams žinomų neapeiginių patiekalų Lietuvoje yra kibinas (kybyn, kybynlar). Tai pusmėnulio formos mielinės tešlos pyragėlis su pjaustytos avienos ar jautienos įdaru, kepamas orkaitėje ant skardos. Mokiniai patys užminkė tešlą, paruošė įdarą ir, pagaminę pusmėnulio formos kibinus, pašovė į orkaitę bei iškepė juos. Kibinai pavyko puikiai. Mokiniai valgė su pasigardžiavimu ir pripažino, kad ne veltui šį patiekalą mėgsta ir lietuviai.

2019 spalio 2 d. Serajos Šapšalo karaimų tautos muziejuje mokiniai išklausė gido pasakojimą apie karaimų istoriją, apžiūrėjo turtingą karaimų etnografinių daiktų kolekciją, liudijančią apie savitą karaimų buitį, jų papročių, kultūros puoselėjimą. Trakų pilyje vyko edukacinė programa „Viduramžių karyba“, supažindinusi su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto laikų karių ginklais, kovos būdais ir žygiais, kurie siejasi su karaimų atsiradimu Lietuvoje. Senojoje Trakų kibininėje paragavome įvairių rūšių kibinų, kurie priklauso kulinarijos paveldo fondui.

Matematikos mokytoja R. Sapitavičienė

Profesijos mokytoja D. Rimkevičienė

Nuotraukų galerija

Pristatymas

kuiame.Lietuvos

Artimiausi įvykiai

2021.01.20, − 2021.02.05
Virtuali paroda, skirta Marijos Gimbutienės metams

Naujienų archyvas

Powered by mod LCA

Svetainėje lankosi 116 svečių ir nėra prisijungusių narių

iso9001

pd

pasiekimai

Viešoji įstaiga, V. Krėvės pr. 84, LT-50385 Kaunas, tel./faks. (8 37) 31 05 19, el.p. mokykla@kbpvm.lt, kodas Juridinių asmenų registre 111964378; darbo laikas I-IV nuo 8 iki 16:30 val, V iki 15:45

logo.PPARLSUOmniteksBaltijalogo.kaunoMuziejuslogo.dirbalogo.lovejob