• Su Šv. Velykoms - vilties šviesios, pasitikėjimo galybės!

20161223.0Tik prasidėjus lapkričiui, mokyklos floristai ima rengtis žiemos švenčių sutiktuvėms: planuojamos parodos, edukaciniai užsiėmimai, renkamos medžiagos ir generuojamos idėjos naujiems gaminiams sukurti kasmetinei mugei bei mokyklos patalpoms papuošti, pasirengimui dalyvauti floristų profesinio meistriškumo konkurse.

Šiais, 2016 metais, buvome pakviesti eksponuoti floristines kompozicijas VDU Kauno botanikos sodo oranžerijoje. Surengta paroda „Tyliai ateina šv. Kalėdos“ susilaukė didelio įvairaus amžiaus lankytojų bei visuomenės susidomėjimo. Maloniai nustebome ir patys - neįprasta regėti floristinius kūrinius oranžerijoje, kaktusų ir sukulentų draugijoje.

Gruodžio mėnesio pradžioje mokyklos floristės drauge su profesijos mokytoja J. Malijoniene dalyvavo Kauno Žalgirio arenoje surengtoje respublikinėje kūrybos, mados ir grožio šventėje „Kūrybos podiumas“. Pravestame seminare - praktikume pristatėme kalėdinių interjero dekoracijų tendencijas, dalinomės jų kūrimo subtilumais. Betarpiškas bendravimas su besidominčiais floristika suteikia naujos patirties, leidžia suprasti, kas aktualu žmonėms. Pavyko įtikinti, jog siekiant sukurti šventinę nuotaiką savo namuose bei ją padovanoti kitiems, nebūtina naudoti brangius ir žėrinčius aksesuarus. Natūralios, gamtinės medžiagos, jas pateikus kūrybiškai, gali tapti labai išraiškingomis.

Jau antrąkart šiais metais būsimoji floristė Ingrida Deltuvaitė atstovavo mokyklą profesinių mokyklų mokinių, kurie mokosi pagal floristo rengimo programą, profesinio meistriškumo konkurse. Šįsyk ji turėjo parengti dekoro kompoziciją knygyno vitrinai tema „Šv. Kalėdų rytas“ pagal griežtus konkurso reikalavimus konstrukcijai. Ingrida puikiai įvykdė šią kūrybinę užduotį, kompozicija buvo dekoruota konkurso metu žiuri akivaizdoje. Apgailestaujame, jog iki dabar nėra žinomi konkurso vertinimo nuostatai, įvertinimo rezultatai. Antrąją užduotį - puokštę Kauno nacionalinio dramos teatro aktoriui, mūsų mokyklos atstovė skyrė aktorei Inesai Paliulytei. Šis floristinis kūrinys išsiskyrė subtilumu, moteriškumu, taip derančiu pasirinktos menininkės bruožams atspindėti. Daugiausia įtampos ir jaudulio kelianti konkurso užduotis „Staigmena“ tapo tikru iššūkiu konkursantėms - teko dekoruoti būsimųjų kirpėjų sukurtas šukuosenas. I. Deltuvaitė už šios kūrybinės užduoties rezultatą tapo nominante „Už geriausią estetinį vaizdą“. Nuoširdžiai sveikiname Ingridą, pademonstravusią meistriškumą, ištvermę, ryžtą siekti užsibrėžto tikslo.

Pasirengimas ir dekoravimas KPPAR kalėdinio renginio tema „Venecijos karnavalas“, vykusio Raudondvario dvaro parko Menų inkubatoriuje, suteikė jaudulio, džiaugsmo, bet drauge ir atsakomybės pojūčių. Buvo komponuojamos įspūdingos didelių apimčių floristinės kompozicijos netradicinei erdvei dekoruoti. Tai leido atitrūkti nuo kasdienybės, palengva įsisukti į jaudinantį šventės laukimo sūkurį ir suprasti, jog prisiliesdami prie grožio, žmogaus rankų bei širdies sukurtų kūrinių, dovanojame šviesią akimirką - tylų šv. Kalėdų artėjimą, paženklintą supratimu, atjauta, dalijimusi.

Profesijos mokytoja J. Malijonienė