20171123.000Lapkričio 23 d. Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus valgykloje šurmuliavo tradicinė polkos ir pyrago vakaronė „Juostos lietuvių tautos gyvenime“. Mūsų mokyklos mokiniai Violeta Eizentaitė, Erika Riliškytė, Rugilė Litvinskaitė, Darius Ragauskas ir Lukas Afanasjevas, vadovaujami muzikos ir meninio ugdymo mokytojos ekspertės Dalios Rimkevičienės, vakaronės metu atliko šias užduotis: komandos, pyrago ir tautinės juostos pristatymas, lietuvių liaudies pasakos, kurioje minima tautinė juosta, pristatymas.

Mes buvome ne vieninteliai svečiai. Šiemet vakaronėje dalyvavo komandos iš Lauksargių (Tauragės raj.) ir kitų Šiaulių miesto mokyklų.

Juostos audimo meno mokė etnologė, folkloro ansamblio „Rėda“ vadovė, tautinio rūbo MB „Juostė“ įkūrėja Justė Lipinskienė, kuri priminė, kad lietuvių tautos kultūroje juosta lydėdavo žmogų visą gyvenimą - nuo gimimo iki kapo duobės. Dalyviams grojo ir juos šokti mokė Šiaulių Dainų muzikos mokyklos etnografinis folklorinis ansamblis „Vieversėlis“ (vadovas Arūnas Stankus). Vakaronės dalyviams mados teatro studija „Svajokliai“ (vadovė Dalia Kerienė) pristatė Justės Lipinskienės sukurtą etno modernių rūbų kolekciją.

Vakaronės rėmėjai UAB „Verbūnų duona“, UAB „Žemaitijos pienas“ ir UAB „Citma“ nepaliko nė vieno vakaronės dalyvio be vaišių ir dovanų. Džiaugiamės mūsų ilgamete draugyste su Šiaulių profesinio rengimo centru ir susitikimu su entuziastinga vakaronės sumanytoja, daugiau kaip dvidešimt metų puoselėjančia gražias lietuvių liaudies kultūros tradicijas, vakaronės siela – Dalia Keriene.

Muzikos ir meninio ugdymo mokytoja ekspertė Dalia Rimkevičienė